İSMAİL ARSLAN

Yalova Taşköprü Belediye Başkanı

18 Mayıs 1975 Taşköprü doğumluyum.

İlk ve orta öğrenimini Taşköprü’de tamamladıktan sonra Yalova Endüstri Meslek Lisesinden mezun oldum. Okul sonrası ticarete atıldım. 1995-1996 yılları arasında vatani görevimi tamamladım.

1997-2000 yılları arasında özel bir şirkette çalıştım. 2000-2004 yılları arasında sebze meyve ticareti ile uğraştım. 2005 yılında kendi şirketimi kurarak Yalova Sebze ve Meyve Halinde ticari hayatıma başladım. 2008 yılında Yalova Sebze ve Meyve Halinde dernek başkanlığına seçildim, halen bu görevimi yürütmekteyim. Evli ve üç çocuk babasıyım. Taşköprü Beldesinde Gıda ve İnşaat sektöründe hizmet vermekteyim.

2014-2019 yılları arasından Taşköprü Belediyesinde (Yalova) Meclis Üyesi olarak görev yaptım. 31.Mart.2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucu Taşköprü Belediye Başkanı olarak seçildim.  

EKONOMİ VE TARIM

Ekonomi ve Tarım

Taşköprü’de fazla gelişmiş olmayan ekonomik ve ticari hayat, 1960’li yıllara doğru hareketlenmeye başlamıştır. Tarla tarımından sebzeciliğe yönelme olmuştur. Yetiştirilen sebzeler-. toplu olarak taşınarak satılmaya başlanmıştır. Sebze yetiştiriciliği devam ederken bir yandan da meyve ağaçları dikim çalışmaları sürdürülmekteydi. Bu çalışmalara geçişte Ahmet İSVAN önderlik etmiştir. İSVAN, Taşköprü insanlarının kendi çiftliğinde çalışarak gelir sağlaması yanında, halka meyve ziraatına geçiş yapmaları konusunda rehberlik etmiştir. Taşköprü’de geçim; tarla, bahçe ziraatı ve hayvancılıkla sağlanmaktadır. Elma, armut, ayva, ceviz, kiraz gibi meyveler ile yaz-kış sebzeleri yetiştirilmektedir.